Alternate Text

نام و نام خانوادگی : دکتر مریم بیاتی
سمت : مدیر گروه کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی
Email: m.bayati@sepahan.ac.ir
شماره تماس : 36530241
داخلی : 153

معرفی رشته مهندسی پزشکی

مهندسي پزشکي رشته ي جدیدی است که دامنه ي مهارت هاي آن به طور روز افزون در حال گسترش است اين رشته به منظور یاری رساندن به پزشکان در تشخيص و درمان شکل یافته است. دستگاه هایی که مهندسان پزشکی طراحی و ساخت نموده اند مانند PET,EEG,ECG,MRI,CT-Scan کمک شایانی به علم پزشکی در درمان بیماران کرده است. همچنین هم راستاي وسايل تشخيصي وسايل و ملزومات درماني توسط این مهندسان گسترش يافته تا بيماران تحت درمان قرار گيرند مانند سمعک، ونتيلاتور، دياليز، اولتراسوند و کاربردهای متعدد لیزر.
دانشجویان کارشناسی در این دوره با مباحث مربوط به کامپیوتر و نرم افزار از جمله ساختار یک کامپیوتر ، انواع نرم افزارهای کاربردی و سیستمی ، بانکهای اطلاعاتی و اصول طراحی نرم افزارها آشنا می شوند . همچنین آشنایی با بعضی از زبانهای برنامه نویسی نیز از جمله مباحث مطرح در این دوره می باشد .

- مهندسی پزشکی بالینی
- بیوالکتریک
- بیومکانیک
- بیومواد
- مهندسی بافت
- پردازش تصاویر پزشکی
- مهندسی توانبخشی
- مهندسی ورزش
- مدل سازی سیستم‌های فیزیولوژیکی
- ابزار دقیق در مهندسی پزشکی

در این میان رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک به دلیل جذابیت و بازار کار خوب طرفداران زیادی دارد. در موسسه آموزش عالی سپاهان از سال 1391 تا کنون این رشته با استقبال زیاد دانشجویان رو به رو بوده است.

هدف رشته مهندسی پزشکی
‌هدف‌ این‌ رشته‌ تربیت‌ متخصصانی‌ است‌ که‌ بتوانند از عهده‌ تجهیز، نگهداری‌ و طراحی‌ دستگاه‌های‌ پزشکی‌ برآیند؛ یعنی‌ مهندس‌ الکترونیک‌ مجربی‌ باشند که‌ با زمینه‌های‌ پزشکی‌ نیز آشنایی‌ داشته‌ و ‌بتوانند دستگاه‌های‌ پزشکی‌ را طراحی‌ کرده‌ و بسازند یا اینکه‌ مسؤول‌ سفارش‌ دستگاه‌ از خارج‌ از کشور باشند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای مؤسسه آموزش عالی سپاهان محفوظ می‌باشد.

Programming & SEO By Omid Doosti And Ali Yousefi


ای نماد سپاهان